11 maja wstaliśmy wcześnie rano i wyruszyliśmy do Kościana. Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na spotkanie z Piratami. Niebawem powitała nas Piratka Pirania i Pirat Wiosło Jo, którzy zabrali nas na tratwę w celu odszukania skarbu Białego Nenufaru. Każdy próbował swoich sił podczas wiosłowania i niebawem pokonaliśmy niezwykły tunel z ryczącymi dinozaurami. Następnie wyszliśmy na ląd, aby zabawić się w niezwykłym świecie Egipcjan. Poznaliśmy obrazkowe egipskie pismo, które z łatwością odczytywaliśmy. Świetną zabawą okazały się również prace wykopaliskowe. Wspólnie wykopaliśmy Tyranozaura. Poszukując skarbu znaleźliśmy się również w Krainie Bajek, do której mogli wejść tylko Prawdziwi Piraci. Piratka Pirania dokonała pasowania nas na Piratów, a następnie zaprosiła do poszukiwania klucza do skarbu w tej Niezwykłej Krainie. Piraci zabrali nas również do Indian, z którymi zatańczyliśmy niezwykły taniec. Po wszystkich naszych podróżach dotarliśmy wreszcie do miejsca, w którym odkryliśmy skarb Białego Nenufaru. Ponadto każdy z nas otrzymał dyplom Prawdziwego Pirata. Po programie ,,Z Piratami dookoła świata” już trochę ,,wygłodniali” zasiedliśmy do ogniska i zajadaliśmy się kiełbaskami. Na koniec podróży w Nenufar Clubie szaleliśmy na placu zabaw. Czas spędzony z Piratami był dla nas po prostu wspaniały!

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d193111327kP669400032o2l1/wycieczka-do-kociana