O tym, że książki wzbogacają wiedzę, słownictwo, rozwijają  wyobraźnię nie trzeba nikogo przekonywać. Wiemy też, że w dobie tabletów, gier komputerowych coraz rzadziej do nich zaglądamy, a nawyki czytelnicze należy przecież kształtować już od najmłodszych lat. Dlatego mądre i ciekawe świata Tygryski postanowiły realizować projekt „Książka”. W ramach tego projektu odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną w Ryczywole i w ramach współpracy zabawiliśmy się w ilustratorów książki Hanny Januszewskiej „Pyza na polskich dróżkach”. Nasze ilustracje zostały umieszczone na wystawie, gdzie mogą je podziwiać odwiedzający bibliotekę. Niezwykłym wydarzeniem była też obecność w naszej grupie przesympatycznej  poetki – pani Marii Kogut, która opowiedziała nam o swojej pisarskiej przygodzie. Niektóre wiersze pani Marii zostały przetłumaczone na język angielski i umieszczone w wydawanym w Hongkongu „World Poetry Yearbook”. Pani Maria pisze przede wszystkim  dla dorosłych czytelników, ale nam zaprezentowała wiersze, które napisała również dla dzieci. Cierpliwie i wyczerpująco odpowiadała na nasze pytania, a na koniec zaprosiła nas do zabawy przy piosence „Malowany wózek”,  wysłuchała naszych wierszyków i piosenek oraz obiecała nam, że kiedyś napisze również wierszyk o nas – Tygryskach.  To było bardzo ciekawe i sympatyczne spotkanie. Może wśród nas rośnie jakiś pisarz lub poetka.  Dziękujemy!