Zbliża się nieubłagalnie koniec roku szkolnego i niestety w minioną środę w przedszkolu odbył się ostatni koncert muzyczny. Tym razem wszystkie nasze przedszkolaki wysłuchały ciekawą historię na temat muzycznych podróży Feliksa i Sabiny. W poszukiwaniu muzycznych inspiracji nasi muzycy zabrali nas do Indii. Poznaliśmy niezwykłe przedmioty, które, wydają dźwięki bardzo przyjemne dla ludzkiego ucha. Okazało się, że przedmioty codziennego użytku takie jak miski, dna od beczek po ropie czy też stare butle po gazie są bardzo akustyczne i można wydobyć z nich po prostu wspaniałe dźwięki. Podczas spotkania poznaliśmy ,,hangdram” – niezwykły instrument wykonany z części blaszanych beczek. Na tym instrumencie gra się specjalnymi pałeczkami uderzając w ,,pola dźwiękowe”. Każde wgłębienie to oczywiście inny dźwięk. Górna część instrumentu nazywa się ,,ding”, dolna zaś to ,,goog” i stanowi funkcję głośnika. Drugim fascynującym instrumentem był ,,tangdram” wykonany oczywiście również ręcznie ze starej butli po gazie. Na tym instrumencie, trochę cichszym również gra się pałeczkami. Nasi muzycy pan Adam zagrał nam na różnych ,,perkusonaliach”, natomiast pan Bartek opowiedział nam o tych ciekawych, muzycznych wynalazkach. Słuchając tej muzyki przez chwilę przenieśliśmy się w stan medytacji, wyciszenia i relaksacji. Dziękujemy za koncert na niezwykłych instrumentach.