Jesień to okres, w którym owoców i warzyw mamy pod dostatkiem. Postanowiliśmy wzbogacić wiedzę na ten temat, bliżej przyjrzeć się ich budowie, poznać korzyści płynące z ich spożywania oraz poznać sposób ich wzrostu. Z wykorzystaniem owoców i warzyw przeprowadziliśmy różne zabawy badawcze, tematyczne, matematyczne. Zorganizowaliśmy zajęcia kulinarne – owocowe szaszłyki, pieczone jabłuszka, oraz marchewkowo-jabłkowy sok były pyszne! Zabawa w sklep doskonaliła u nas umiejętność liczenia, stosowania zwrotów grzecznościowych, umiejętność sprawdzenia się w roli sprzedającego i kupującego. Wykonaliśmy różnorodne prace plastyczne, a na koniec zorganizowaliśmy wspólnie z rodzicami super wystawę z owocowo-warzywnych stworków, ludzików i innych cudaków. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomysłowość i zaangażowanie. Dziękujemy naszemu ekspertowi – pani Magdzie, za pomoc w zajęciach kulinarnych. To były bardzo pracowite, pachnące jesienią, kolorowe dni w grupie Tygrysków.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d224316877kP818572376o1l1/jesie