Nasze spotkanie z muzyką folkloru było bardzo ciekawe i kolorowe. Muzycy podczas spotkania zaprezentowali nam folklor z Polski, Ukrainy, Hiszpanii i Słowacji. Zachwyciliśmy się wszyscy piękną muzyką oraz barwnymi, charakterystycznymi strojami. Tancerze zaprezentowali nam w krakowiaku krok podstawowy – cwał boczny oraz bardziej skomplikowany czyli hołubiec. Z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy wszyscy regionalny strój krakowski – wianek ze wstążkami, białą koszulę, serdak, piękną kwiecistą spódniczkę. Tancerz zaprezentował czapkę rogatywkę oraz kaftan haftowany i ,,dzwoniący pas” Nasi goście prezentując folklor ukraiński zatańczyli nam hopaka i zaprezentowali niezwykle pięknie haftowane stroje. W tańcu hiszpańskim wszystkie dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalne i z zachwytem krzyknąć – ,,O–le! , Brawo!” oraz rytmicznie wyklaskiwać rytm flamenco. Podczas hiszpańskiego tańca podziwialiśmy szerokie sukienki z falbanami. Wielką frajdą dla przedszkolaków okazała się zabawa w ,,klepanym” tańcu. Nasze ,,Małe Chopy” sprawdzili się podczas zabawy tanecznej z tancerzem ze Słowacji, który prezentował taniec klaskany. Spotkanie z folklorem uświadomiło nam wszystkim, że każdy kraj ma swoją charakterystyczną muzykę, taniec oraz strój do tańca folklorystycznego. Folklor to przepiękna rzecz i należy ją pielęgnować.