Jesień to bardzo wyjątkowy okres w przyrodzie, więc my Zajączki postanowiliśmy dowiedzieć się co nieco na temat Jesieni w ogrodzie. Wyruszyliśmy na pobliskie ogródki działkowe i obserwowaliśmy, wręcz tropiliśmy warzywa. Mogliśmy w ten sposób utrwalić sobie ich nazwy oraz wygląd. Mamy również nasz przedszkolny ogródek warzywny, w którym wiosną pracowała poprzednia grupa Zajączków. Czas zabaw z warzywami i owocami był również świetną okazją do utrwalenia pojęć matematycznych, wyostrzaliśmy również zmysł smaku poprzez delektowanie się owocami i warzywami. Poznaliśmy również bardzo egzotyczne owoce i warzywa – kaki, kiwano, mango, granat. Wszystko było dla nas bardzo interesujące. Zadbaliśmy również o swoją sprawność ruchową ,,wspinając się po jabłuszka” na specjalnej drabince. Mama Oliwii i Roksany zrobiły dla nas olbrzymią kapustę. My Zajączki lubimy przecież ten smakołyk. Dziękujemy pani Alinie Wardęga i Angelice Wardęga za naszą zajączkową dekorację na holu.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d226160674kP714474218o2l1/jesienne-zabawy-zajczkw