Jesień do doskonały czas na owocowo – warzywne zbiory i kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. W naszej sali powstał kącik badawczy pełen pachnących  warzyw i owoców. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki, dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Uczyliśmy się określać ich kształt, wielkość, kolor oraz  przeliczaliśmy i segregowaliśmy nasze prawdziwe eksponaty.  Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne. Nie zapomnieliśmy też o  skomponowaniu zdrowych  przekąsek i na naszych stołach zawitały owocowe szaszłyki i zdrowe kanapki.  Punktem kulminacyjnym, naszej owocowo – warzywnej przygody, było wyjście do ogrodu naszego kolegi Arka. Mogliśmy obejrzeć różne gatunki drzew owocowych oraz jesienne warzywa. Tata i babcia Arka zapewnili nam moc atrakcji, były zabawy z piłką, w piaskownicy i na zjeżdżali. Na koniec wypiliśmy ciepłą herbatkę i zjedliśmy pyszne ciasteczka. Dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie, a pani Ewie, babci Wiktora, za pomoc w organizacji wycieczki.