Do naszego przedszkola przyszła jesień…

Sale wypełnione  kolorowymi dekoracjami zaczęły przypominać jesienny park. Motylki poczuły, że nadchodzi kolejna pora roku, mimo, że deszczowa i zimna, to również bardzo ciekawa i kolorowa. Z pomocą rodziców urządziliśmy w naszej sali Centrum Badawcze, gdzie mogliśmy ogladać szyszki, kasztany, żołędzie i przebarwione liście. Dary te wykorzystaliśmy do wielu zabaw badawczych i nawet rytmicznych. Z pomocą Pani układaliśmy i powtarzaliśmy rytm  za pomocą kasztanów. Zabawy przy tym było co niemiara. Z programu Tablit dowiedzieliśmy się, jak zbudowane jest drzewo i znamy już podział drzew na drzewa liściaste i iglaste. Wybraliśmy się też do parku, aby z bliska podziwiać jesień w pełnej krasie, między innymi  wiele okazów drzew, które o tej porze roku zmieniły swoją barwę. Oprócz doświadczeń wizualnych ćwiczyliśmy naszą kondycję fizyczną, bo taki spacer to dla Motylków duże wyzwanie, ale poradziliśmy sobie doskonale. Na koniec naszej jesiennej przygody,w holu przedszkola, przygotowaliśmy wystawę  naszych jesiennych prac plastycznych.