Nasze przedszkolne wydarzenie związanie z Europejskim Tygodniem Sportu pt. „PRZEDSZKOLAKI NA SPORTOWO POZNAJĄ RYCZYWÓŁ” odbyło się 27 września 2018 r. Każda z grup otrzymała zadanie historyczno-turystyczno-sportowe również w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przedszkolaki edukację patriotyczną rozpoczęły od poznawania swojej Małej Ojczyzny, czyli Ryczywołu. Zadaniem każdej grupy było rozwiązanie zagadki, rozpoznanie budynków na dawnych fotografiach i odnalezienie ich w naszej miejscowości. Dodatkowo dołączyliśmy zadanie sportowe włączające mieszkańców Ryczywołu do wspólnej zabawy i zachęcające do rekreacji na świeżym powietrzu. Poszukiwanie obiektów oparte było na fotografiach zapożyczonych z książki „Ryczywół dawniej i dziś” autorstwa Roberta Zimnego i Pawła Rydzewskiego.
          Dzięki takim spacerom dzieci dowiedziały się, że wiele budynków w naszej miejscowości ma charakter zabytkowy, inne mają ciekawe historie i zmieniające się przeznaczenie. Dzieci porównywały fotografie z dzisiejszym wyglądem obiektów, znajdowały podobieństwa i różnice. Dużą frajdę sprawiły im zabawy ruchowe w przestrzeni publicznej. Znaleźli się również mieszkańcy Ryczywołu chętni do zabaw z przedszkolakami.
          Z tego dnia pozostała bogata fotorelacja, która zostanie spięta w pamiątkowy album.

 

 

  

http://www.kizoa.com/Montaż-Wideo/d226370512kP799561721o1l1/ets-2018