Pszczółki radośnie korzystały z uroków złotej jesieni. Bawiły się w kolorowych liściach słuchając ich szelestu, zbierały jesienne bukiety. Grupa wybrała się również na spacer do lasu, by poszukiwać oznak jesieni, poznawać drzewa liściaste i iglaste, słuchać dźwięków lasu. Przypomnieliśmy sobie mieszkańców lasu i ich przygotowania do zimy. W naszej sali powstało jesienne centrum badawcze pełne darów jesieni, które wykorzystywaliśmy w celu przeliczania, klasyfikowania, utrwalania kolorystyki jesieni, a także eksperymentowania i działań artystycznych. Dowiedzieliśmy się dlaczego jesienią opadają liście z drzew i odlatują ptaki. Nauczyliśmy się jesiennej piosenki i słuchaliśmy utworów literackich związanych z jesienią, o jeżu, kasztanach, grabieniu liści, jesiennych niespodziankach.
Jesień inspiruje do zabawy i nauki!