Wszyscy je kochamy i nieważne duży czy mały, brązowy czy czarny, z sierścią długą czy krótką. Pieski, bo o nich mowa, pod koniec października mają swoje święto – Dzień Kundelka. Z tej okazji mama Amelki, która jest weterynarzem i fryzjerem dla piesków, zorganizowała nam prawdziwy pokaz pielęgnacji psa. Jako model dzielnie się spisał piesek Amelki – Timek. Dowiedzieliśmy się jak dbać o czystość pieska, jakich używać kosmetyków, jak obcinać mu paznokcie i sierść. Wzbogaciliśmy również swoją wiedzę na temat co robić, gdy piesek zachoruje, co może jeść, a co może mu zaszkodzić. Pani Michalina powiedziała nam również, że są pieski, które nie mają swoich domów i wtedy trafiają do schroniska dla zwierząt. Już w listopadzie rozpocznie się w naszym przedszkolu zbiórka karmy dla schroniska „Azorek” i wówczas przedszkolaki będą mogły pomóc zwierzakom, bo przecież wszyscy wiemy, że pies to prawdziwy przyjaciel człowieka.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d227171131kP713605041o1l1/kundelek