Czytanie dzieciom ma wiele zalet: wpływa pozytywnie na rozwój, pomaga zrozumieć otaczający świat, a ponadto kształtuje na całe życie nawyki czytania. Rodzice Tygrysków aktywnie włączyli się do czytania legend i bajek. Jak wiadomo, w każdej legendzie jest ziarenko prawdy, więc dobrze  je znać, a legendy związane z naszym krajem są ciekawe i przepiękne. Dzieci miały okazję poznać: legendę o Lechu, Czechu i Rusie, o smoku wawelskim, o rogalach świętomarcińskich oraz o poznańskich koziołkach. Słuchając bajki „Trzy świnki”, dowiedziały się, że wspólna praca, wysiłek i pracowitość mogą dać coś trwałego.  Dziękujemy paniom: Lidii Rybarskiej, Malwinie Kot, Annie Graczyk, Marcie Winniczuk za poświęcony czas, wspólne czytanie i przygotowane niespodzianki. Dziękujemy również mamom, które włączyły się w przygotowania do akademii z okazji 100 lat odzyskania niepodległości. Przygotowane przez panie: Ilonę Lachowicz, Koch Natalię, Koch Wiolettę, Koch Magdalenę, Wiolettę Wołyńską, Tomaszewską Patrycję, Martę Zając dekoracje, zakupione rekwizyty, uszyty strój i  spódniczki, pozwoliły nam  uświetnić tą uroczystość.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d230975983kP710975761o1l1/polska