Grupa Pszczółek z Rodzicami aktywnie uczestniczy w Akcji Cała Polska czyta dzieciom. W naszej sali często gościmy Mamusie, które chętnie przychodzą poczytać nam książeczki. W związku z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę w tym roku Rodzice przedstawiają nam legendy polskie związane z naszym krajem. Była u nas mama Hani, która  przeczytała Legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Mama Zuzi czytała nam Legendę o lwach z gdańskiego ratusza i Legendę o Piaście Kołodzieju. Natomiast mama Hani przedstawiła Legendę o Wandzie, co nie chciała Niemca, a mama Zosi Legendę o smoku wawelskim. A mama Emilki czytała o zachowaniu i emocjach dzieci oraz jak sobie z nimi radzić. Babcia Wojtka przybliżyła nam postać marszałka Piłsudskiego czytając książkę “Mój pan woła na mnie pies”. Wszystkie spotkania były bardzo sympatyczne i pouczające.
           Dzieci ciągle uczą się uważnego słuchania. I cieszą się z odwiedzin rodziców w naszej grupie przedszkolnej. Dziękujemy Drodzy Rodzice!!!