Gdy na dworze pada deszcz.

Kiedy wszystko szare jest.

Wyjmij kredki i narysuj, to co tylko chcesz.

Wszyscy wiemy, że kredki są najlepszymi przyjaciółmi każdego przedszkolaka. Swoje pierwsze rysunki dzieci wykonują właśnie wykorzystując  kredki. To one wprowadzają w świat kolorów, rysunku, rozwijają fantazję, wyobraźnię, a także doskonalą sprawność manualną. 22 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kredki. W tym dniu kredka znajdowała się w centrum naszych oddziaływań i uwagi. Wspólnie porządkowaliśmy kredki układając je na odpowiednich karteczkach, z kredek układaliśmy obrazki według własnego pomysłu, były też kredki z kubeczków. Oglądając film „Po co, jak, dlaczego” dowiedzieliśmy się jak powstają kredki. Nie wiadomo kiedy, a zimny listopadowy dzień pokolorowaliśmy jak w naszej piosence na „niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na zielono i czerwono i pomarańczowo”.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d233096740kP845337985o1l1/kredki