Dzieci  charakteryzuje naturalna ciekawość, tego co je otacza.  Najlepszym sposobem zaspokojenia ciekawości dziecka są różne zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym. W trakcie takich zabaw dzieci odkrywanią fascynujący świat otaczającej nas przyrody i techniki. Mając to wszystko na uwadzę, postanowiliśmy z bliska przyjrzeć się wodzie. Na początek, szukaliśmy odpowiedzi na pytania: jaki woda ma zapach, kolor, kształt? Badaliśmy właściwości wody za pomocą zmysłów: wzroku, smaku, węchu i dotyku.  W wyniku prowadzonych obserwacji, dowiedzieliśmy się że woda przyjmuję kształt naczynia,do którego zostanie nalana, a jej smak zależy od tego, czy coś do niej dodamy. Wykonaliśmy też ciekawą pracę plastyczną, pt. “Deszczowe chmury”. Do jej wykonania użyliśmy butelki z atomizerem wypełnionej wodą. Cóż to były  za fascynujące zajęcia:)