Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.

Kolorowe kredki, bardzo lubię je!.

Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,

namalują wszystko to co chcę!”

Badalska Wera

22 listopada grupy Kotki i Motylki  spotkły się, aby wspólnie świętować dzień kredki. Święto to jest w szczególny sposób związane z Nami, ponieważ swoje pierwsze prace wykonujemy właśnie kredką. Dominowały tego dnia zabawy plastyczne, ruchowe i matematyczne. Wystarczyło pobudzić tylko swoją  wyobraźnię, a kolorowe kredki w naszych małych rączkach malowały przepiękne, barwne  obrazki. Kredki  wykorzystaliśmy  nie tylko do rysowania i kolorowania, ale również  do zabaw  matematycznych i  ruchowych. Dzięki nim utrwaliliśmy nazwy kolorów, kształtowaliśmy umiejętność przeliczania, klasyfikowania przedmiotów oraz  układaliśmy z kredek ciekawe kompozycje. Dzieci uczestniczyły w  zabawach badawczych z kredkami, obserwowały jak kredki się palą  oraz topią pod wpływem ciepła. To był wesoły i kolorowy dzień!