W czwartek 29 listopada, w ramach działań z zakresu preorientacji zawodowej, do naszego przedszkola zawitał weterynarz, Pani Michalina Popielarz. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania psów, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Pani weterynarz na spotkanie przyprowadziła ze sobą psa. Opowiedziała dzieciom, jak opiekować się psami i jak poznać kiedy pies lub inne zwierzątko domowe jest chore i kiedy należy przyprowadzić go do weterynarza. Dzieci poznały zasady pielęgnacji i higieny czworonogów. Dowiedziały się, czym karmić psa i jakie zabawki są dla nich bezpieczne. Przedszkolaki zostały również uświadomione, że zwierzęta domowe to też istoty, które potrzebują dużo ciepła i miłości ze strony swoich właścicieli. Spotkanie między innymi miało  na celu uzmysłowienie dzieciom, że zwierzę nie jest zabawką. I czuje, pragnie, cierpi jak człowiek. Spotkanie pozwoliło przedszkolakom poznać, choć po części, tak ciekawy i zarazem odpowiedzialny zawód. Może przez to ktoś odkryje w sobie predyspozycje do tego zawodu. W imieniu przedszkolaków dziękujemy, Pani Michalinie Popielarz, za ciekawe i pouczające spotkanie.