Merry Christmas everyone! Tymi słowami w czwartek 13 grudnia, powitał nas zespół Kulturka. Z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, goście opowiedzieli nam o  zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych za Oceanem. Stany Zjednoczone to zlepek różnych kultur i tradycji, dlatego święta Bożego Narodzenia obchodzi się tam na wiele różnych sposobów. Wszystkie opowieści przeplatane były piosenkami amerykańskimi, które na całym świecie budują ten grudniowy, przedświąteczny nastrój. Wysłuchaliśmy z zaciekawieniem wielu ciekawostek. Dowiedzieliśmy się między innymi, że za Oceanem w okresie świątecznym obchodzi się Dzień Świątecznego Brzydkiego Swetra – im śmieszniejszy, brzydszy sweter tym lepiej. Amerykański wigilijny stół jest dużo skromniejszy od polskiego, ponieważ na stole króluje tylko pieczona szynka oraz indyk.  Natomiast dekorowanie domów wygląda podobnie jak w Polsce – mamy jemiołę oraz wiklinowy, świąteczny wianek na drzwiach. Dziękujemy panu Dominikowi Tucholka oraz panu Maciejowi Łukacz za piękną grę na pianinie i saksofonie, a pani Annie “Kate” Pluta za opowieści, śpiew i prowadzenie koncertu.