Klucze otwierają różne drzwi, a my poznaliśmy ostatnio niezwykły klucz – klucz wiolinowy, który otworzył nam świat muzyki. Bawiąc się muzyką wzbogaciliśmy nasze słownictwo, które związane było z muzyką. Poprzez spotkanie z ekspertem – muzykiem panią Anną Lubońską poznaliśmy pianino elektryczne (sceniczne) i flet. Każdy z nas mógł zasiąść do pianina i spróbować zagrać dźwięki, które z zaciekawieniem każdy słuchał i cieszył się, że przez chwilę mógł stać się prawdziwym muzykiem. Pani Ania zapoznała nas z budową fletu i oczywiście akompaniowała nam podczas śpiewu piosenki ,,Jestem sobie przedszkolaczek”. W czasie zabaw z muzyką wspólnie z rodzicami zrobiliśmy różne instrumenty, na których graliśmy, później podziwialiśmy je w naszym centrum badawczym oraz na przedszkolnej wystawie instrumentów. Mama Igora – pani Iwona Skrzypek oraz mama Kiary – pani Sara Okupniak pomogły nam wykonać specjalne akustyczne tuby, które chętnie wykorzystywaliśmy podczas zabaw muzycznych. Wiele frajdy dał nam również akordeon, który pożyczył nam Adam Szymański – starszy kolega naszego Stasia. Muzyka sprawiła nam wiele radości, chętnie bawiliśmy się w koncerty i wywiady. Nasze głosy to też instrumenty, śpiewaliśmy więc nisko i wysoko – rozpoznając nutki na pięciolinii. Podczas muzycznego projektu wykonaliśmy również różne plastyczne prace, a na zakończenie wykonaliśmy improwizację słowno – instrumentalną przed całą społecznością przedszkolną. Chociaż minął czas projektu ,,Ja i moja muzyka” na pewno nie zamkniemy naszych serc przed muzyką – nadal będziemy się nią cieszyć i bawić, bo dzień bez muzyki jest trochę smutny…

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d239504908kP814792932o2l1/muzyka-zajczkw-czi

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d239439004kP879702636o2l1/muzyka-zajczkw