Świąteczne pierniki

serduszka, dzwoneczki

kształty przeróżne

nawet gwiazdeczki.

W minionym tygodniu w naszej grupie zapachniało już Świętami Bożego Narodzenia. Postanowiliśmy upiec pierniki, bez których święta nie mają swojego uroku i zapachu, a pomogła nam w tym mama Stasia i mama Natalii. Poznaliśmy zapach składników i przypraw potrzebnych do przygotowania ciast, wałkowaliśmy wałkami, z wykorzystaniem foremek wykrawaliśmy przeróżne piernikowe kształty, dekorowaliśmy lukrem i kolorową posypką, aż w końcu mogliśmy ich spróbować – były pyszne! Jesteśmy z siebie dumni, bo udało się nam upiec około 200 pierniczków, którymi będziemy mogli obdarować naszych Rodziców i wszystkich pracowników przedszkola. Bardzo dziękujemy paniom kucharkom za udostępnienie piekarnika, a pani Ilonie i Marcie za pomoc w przygotowaniu wspaniałego piernikowego dnia. Było pachnąco, smakowicie  i bardzo wesoło.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d239494351kP835914429o1l1/pierniki