Jeszcze jesienią grupa Pszczółek realizowała projekt edukacyjny „Muzyka jesieni”. Nasłuchiwaliśmy więc jak brzmi jesień i odkrywaliśmy dźwięki wiatru i deszczu, co udało się również przedstawić plastycznie. Poznaliśmy grupy instrumentów tworzących orkiestrę: dęte drewniane i blaszane, smyczkowe i perkusyjne. Graliśmy na naszych przedszkolnych instrumentach perkusyjnych oraz na parasolach i naszych kolanach, podłodze i stoliczkach. Okazuje się, że muzyka jest wszędzie wokół nas, w różnych przedmiotach i w przyrodzie, a także w naszych ciałach i oczywiście w głosie. Dzieci wraz z rodzicami wykonały ciekawe instrumenty, z których utworzyliśmy wystawę, a potem wykorzystaliśmy je do utworzenia naszej orkiestry, którą zaprezentowaliśmy na Kiermaszu Mikołajkowym i przedszkolnym koncercie kończącym ten muzyczny projekt.