Wigilia przedszkolna w piątek 21 grudnia była zakończeniem projektu edukacyjnego realizowanego w grupie Pszczółek – “Przedświąteczny czas”. Dzieci przygotowywały się do świąt odwiedzając fabrykę bombek w Gnieźnie, piekąc pierniczki, ozdabiając choinkę i całą salę, wykonały urocze aniołki, poznawały tradycje bożonarodzeniowe, tj. przesyłanie życzeń świątecznych drogą pocztową i same zrobiły kartki z życzeniami dla swoich bliskich. Poznały technikę linorytu i tak przedstawiły temat choinki. Poznając zapachy świąt wykonały pachnące ozdoby z mandarynek nakłuwanych goździkami. Wraz z rodzicami Pszczółki brały udział w akcjach charytatywnych tj. zbiórka karmy dla Schroniska dla zwierząt “Azorek” w Obornikach, zbiórka darów  dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wągrowcu, a także przygotowanie stroików i pierniczków dla osób samotnych we współpracy z GOPS w Ryczywole oraz przygotowanie upominku dla naszej starszej chorej koleżanki, absolwentki przedszkola. Kilkoro dzieci z rodzicami wzięło udział w przedszkolnych konkursach: “Szopka bożonarodzeniowa” i organizowany przez Radę Rodziców konkurs “Pierniczki”. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i okazanie serca potrzebującym! Organizatorzy obdarowali dzieci dyplomami i upominkami.
                   Warto wspomnieć, że Pszczółki otrzymały list od Świętego Mikołaja. Byliśmy szczerze zaskoczeni!!! Uroczyście odczytaliśmy ciepłe słowa, pozdrowienia i życzenia świąteczne dla dzieci i naszych całych rodzin. To bardzo miła niespodzianka przedświąteczna!
          A w piątek dzieci oglądały Jasełka przygotowane przez starszych przedszkolaków i wspólnie ze społecznością przedszkolną śpiewały kolędy. Grupę odwiedził również Gwiazdor przynosząc upominki świąteczne dla dzieci. Było dużo radości, ale i respektu dla szacownego gościa. Uczestniczyły w  wigilijnym uroczystym obiedzie i składały sobie wzajemnie życzenia świąteczne dzieląc się opłatkiem. Pszczółki pożegnały się serdecznie niosąc do domów nastrój świąt.

https://animoto.com/play/NfZRtESEu5CyxU14WXMCXg

https://video214.com/play/DsCO5DBfTzRbAUH7QCBwbw/s/dark