Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy, pełen radości i wzruszeń. Poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Motylki  już na początku grudnia rozpoczęły przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. Realizując projekt edukacyjny Magia Świąt Bożego Narodzenia, dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Wspólnie ubieraliśmy choinkę, dekorowaliśmy salę, chętnie śpiewaliśmy kolędy, piosenki o tematyce zimowo-świątecznej oraz przygotowywaliśmy listy do Gwiazdora. Chętne dzieci uczestniczyły w organizowanych w przedszkolu konkursach –  „Szopka Bożonarodzeniowa”,  „Świąteczne pierniki”,  zbiórce darów dla Domu Dziecka w Wągrowcu oraz ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”. Zwieńczeniem naszych przygotowań do świąt był uroczysty, piątkowy, wigilijny obiad. Tego dnia oglądaliśmy też Jasełka w wykonaniu naszych starszych kolegów i koleżanek oraz odwiedził nas Gwiazdor, na którego tak bardzo czekaliśmy i który wszystkich obdarował prezentami.