Motylki przygotowując się do świąt w pierwszej kolejności zabrały się za pieczenie pierników. Najpierw odpowiednio się przygotowaliśmy, dbając o czyste  rączki. Poznaliśmy też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabraliśmy się do pracy – wałkowaliśmy ciasto, wykrawaliśmy ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blachy pierniczków, które Panie kucharki upiekły w piekarniku. Gdy pierniczki były  gotowe przystąpiliśmy do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Udało nam się upiec i udekorować ponad 200 sztuk pierników. Dziękujemy naszym Mamom za pomoc:) Pierniczkami i drobnymi upominkami obdarowaliśmy Rodziców, osoby samotne z naszej gminy, naszą starszą koleżankę – absolwentkę przedszkola,  oraz Panie, które opiekują się nami podczas dowozów szkolnych.