14 styczeń 2019 r. – zimno, wietrznie ale w sercach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery był obchodzony Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość w tym roku została zorganizowana, po raz pierwszy, na Hali Widowiskowo – Sportowej w Ryczywole. Wyzwanie duże, ale  cały personel przedszkola z naszymi niezastąpionym Rodzicami i Radą Rodziców, stanął na wysokości zadania. Wszystko zostało skrupulatnie przygotowane i czekało na naszych zacnych gości. O oprawę muzyczno – techniczną zadbał Pan Krzysztof Piechowiak, który razem z Panią Dyrektor, Elżbietą Matuszak, poprowadził uroczystość. Na początek, Pani Dyrektor powitała zebranych Dziadków i zaprosiła na program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków. Grupy starsze – Kotki, Jeżyki i Biedronki przygotowały dla swoich dziadków Jasełka. Natomiast pozostałe grupy: Motylki, Tygryski, Pszczółki, Zajączki i Żabki, zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne i ruchowe w dwóch utworach.   Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  prezentowały swoje umiejętności. Na koniec wszystkie przedszkolaki razem zaśpiewały swoim Dziadkom „Sto lat”. Po oficjalnych występach, Pani Dyrektor, zaprosiła wszystkich Dziadków po odbiór prezentów i do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stołach zastawionych ciastkami i pyszną kawą.

Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.