Zima w tym roku nie rozpieszcza nas śniegiem, więc Motylki szybko wykorzystały moment białej aury za oknem, aby zdobyć materiał badawczy do zajęć. Prowadziliśmy obserwację zwierząt, ptaków za oknem i wspólnie ustaliliśmy listę ptasich smakołyków. Jako  mali badacze poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania: Jak powstaje śnieg?, Czy śnieg jest czysty?; Jakiego kształtu jest płatek śniegu?. Wnioski, jakie wyciągnęliśmy podczas prowadzonych obserwacji, wprawiły nas w zdziwienie. Bo biały śnieg, okazał się nie być czysty. Obserwowaliśmy też co dzieję się ze śniegiem, jak postawimy słoiczek ze śniegiem na kaloryferze i badaliśmy czas topnienia śniegu w słoiczkach na grzejniku i na stoliku. Natomiast kostki lodu i ciepła woda pomogły nam zrozumieć na czym polega różnica między zamarzniętą wodą, a ciepłym  deszczem. Wiemy już, jakie zabawy na śniegu są bezpieczne i poznaliśmy sporty zimowe, które jak się okazało nie są łatwą dyscypliną. Nie lada problemów przysporzyła nam jazda na nartach, ale uśmiech z ust nam nie schodził. W trakcie trwania projektu wykonaliśmy wiele ciekawych prac plastycznych, między innymi zimowy pejzaż wykorzystując folię bąbelkową do jego wykonania, śnieżynki z cukru. Malowaliśmy śniegiem i kolorową bibułą, a na koniec próbowaliśmy nazwać nasze prace, przez co rozwijaliśmy nasze twórcze myślenie. Na podsumowanie projektu wspólnie wykonaliśmy sztuczny, pachnący śnieg, którym mogliśmy się bawić i bawić….