Przygoda z kącikiem tematycznym “Sklep” u Motylków rozpoczęła się w zeszłym tygodniu i trwała przez cały tydzień. Rozmawialiśmy na temat różnych rodzajów placówek handlowych i ich asortymentu, sposobu zachowania się w miejscach publicznych oraz poznaliśmy rolę pieniądza w życiu człowieka. Dzieci przynosiły sumiennie opakowania po różnych produktach, aby doposażyć nasz kącik. Odbyliśmy wycieczkę edukacyjną do pobliskiego sklepu, aby przyjrzeć się pracy sprzedawcy i obejrzeć asortyment w sklepie. Przez wiele dni czerpaliśmy radość z wchodzenia w role sprzedawcy i kupującego. Poznaliśmy funkcję wagi w sklepie, kasy oraz pieniędzy.  Klasyfikowaliśmy różne artykuły, posługując się pojęciami: warzywa, owoce, lekarstwa, obuwie, odzież. Podczas zabawy w sklep pamiętaliśmy również o przestrzeganiu zasad kulturalnego zachowania się w sklepie – staniu w kolejce oraz stosowaniu zwrotów grzecznościowych: “proszę”, “dziękuję”, “dzień dobry”, “do widzenia”. Zabawa dała nam wiele radości, nowych doświadczeń i umiejętności.