W minionym tygodniu rozmawialiśmy o różnych rodzajach sklepów. Wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiego sklepu, gdzie pani Dorota Grabus opowiedziała nam o jego wyposażeniu, asortymencie i funkcjonowaniu. Obserwowaliśmy kupujących oraz sami zrobiliśmy w nim zakupy. Dziękujemy pani Dorocie za poświęcony czas i miłą atmosferę. Strzałem w dziesiątkę okazało się zorganizowanie sklepu w naszej sali. Wszyscy chętnie kupowaliśmy (większość produktów była w promocji), sprzedawaliśmy, pamiętając o stosowaniu zwrotów grzecznościowych. Była to doskonała okazja do zapoznania się z banknotami, monetami, wchodzenia w określone role, odtwarzania rzeczywistości otaczającego świata naśladując role dorosłych. Zabawa w sklep doskonaliła wiele umiejętności, ale przede wszystkim sprawiła nam ogromną frajdę. Dziękujemy pani Agnieszce Kledzik za dostarczone rekwizyty do zabawy.  Dźwięk kas fiskalnych słychać było w naszej sali przez kilka dni.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d250554745kP859614422o1l1/sklep