Przez ostatnie dwa tygodnie przenieśliśmy się do prehistorycznego lasu. Bohaterami, którym chcieliśmy się przyjrzeć, zostały dinozaury. Zgromadzona przez nas kolekcja tych ogromnych gadów posłużyła nam do wielu zabaw plastycznych, matematycznych, ruchowych i konstrukcyjnych. Poznaliśmy pracę paleontologa, dowiedzieliśmy się czym to są skamieniałości. Oglądając prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne wzbogaciliśmy wiedzę i słownictwo związane z tematem projektu. Mama Stasia – pani Ilona z wykorzystaniem sody i octu przeprowadziła dla nas eksperyment „Wulkan” i przygotowała jeszcze jedną słodką niespodziankę – czekoladowy wulkan. Na zakończenie projektu przygotowaliśmy grę dywanową „Wyścig do Dinusia” i  do wspólnej zabawy zaprosiliśmy grupę Motylków. Wspólnie przygotowaliśmy również  wystawę, którą można podziwiać na holu przedszkola. To były dwa tygodnie  odkrywania niesamowitej przeszłości.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d252611884kP811250723o1l1/dinozaury