W ramach realizacji ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom grupa przedszkolna Pszczółki z wychowawczynią panią Aldoną Markwitz oraz klasa 5c z panią Karoliną Zimną, rozpoczęły wspólną przygodę z książką pod nazwą „Poczytaj mi Kolego!”. Na dobry początek klasa 5c przedstawiła dzieciom inscenizację baśni „Szewczyk Dratewka” Janiny Porazińskiej oraz wiosenne wiersze. Starsze koleżanki i koledzy pomogli przedszkolakom wykonać piękne zakładki do książek, oczywiście z motywem pszczelim. Do współpracy zaprosiliśmy również panią bibliotekarkę Annę Nowicką ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich. Mamy w planach spotykać się raz w miesiącu, zaprosić przedszkolaki do naszej czytelni, zorganizować czytanie na trawce…  Celem naszym jest propagowanie czytelnictwa, zainteresowanie ciekawą lekturą, pokazanie dzieciom, że czytanie może być frajdą i ciekawym sposobem na wspólne spędzanie czasu.
          Czeka nas wspaniała przygoda z książką.