W poniedziałek, 18 marca Zajączki i Motylki spotkały się, aby wspólnie poznać tradycję obchodów Dnia Świętego Patryka w Irlandii. Obowiązującym kolorem tego dnia był zielony, nawiązujący do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizujący koniczynę. Dzieci ubrane na zielono, podczas zabawy dywanowej, wyruszyły na spotkanie z irlandzkim skrzatem „Leprechaun”.  Przedszkolaki musiały wykonać zadania, aby móc jak najszybciej dotrzeć do skrzata. Poznaliśmy irlandzkie tradycje związane z obchodami Dnia Świętego Patryka, układaliśmy z kolorowych kartek flagę Irlandii, a przy skocznej irlandzkiej muzyce wyklejaliśmy wspólnie koniczynkę. Podczas zabawy ruchowej z irlandzką piosenką nauczyliśmy się skakać, tańczyć, klaskać oraz wykonywać skłony w lewą i prawą stronę. Jednak najwięcej emocji wśród dzieci wzbudziła zabawa, polegająca na chowaniu złota za kolorową tęczą. Na zakończenie usiedliśmy do pięknie zastawionego stołu, gdzie czekała na nas zielona galaretka i mnóstwo zielonych, zdrowych przekąsek.