Nasze środowisko ulega bardzo szybko zmianom degradacyjnym. Ważne więc jest, aby od najmłodszych lat rozwijać postawy proekologiczne. My Zajączki, też bardzo lubimy zabawy ekologiczne, a zwłaszcza te na świeżym powietrzu. Ostatnio zadbaliśmy o nasz przedszkolny ogródek – założyliśmy w nim z pomocą pani Heni hodowlę roślin. Zatroszczyliśmy się również o czystość naszego najbliższego otoczenia – podczas specjalnego spaceru oczyściliśmy teren z różnych śmieci. My w naszej sali staramy się również segregować odpady, aby później zostały poddane recyklingowi. Tata naszej koleżanki – Karinki – pan Paweł Świderski przygotował dla nas z zużytych opon ekologiczną niespodziankę. Takie opony niby już niepotrzebne – sprawiły nam wiele radości, a oprócz tego ,,ekologiczne zwierzaki” będą pięknie dekorować teren przedszkolny. Dziękujemy serdecznie panu Pawłowi za poświęcony czas i wykonanie zajączka, papugi i dżdżownicy.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d271647836kP930589935o2l1/zajczki-chroni-swoj-planet