22. maja na zaproszenie Rady Rodziców – pani Karoliny Kaźmierczak, do naszego przedszkola przybył pan Sławomir Heinrychowski , muzyk który na co dzień pracuje w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Pan Sławek – jako saksofonista, zapoznał przedszkolaków z instrumentami dętymi drewnianymi. Dzieci poznały więc – klarnet, klarnet piccolo, klarnet basowy oraz saksofon. Wygląd instrumentów zmylił co nieco maluchów, bo chociaż instrument wygląda, jakby był w większości zrobiony z ,,metalu” to i tak nazwa pochodzi od ,,serca instrumentu” tzn. drewnianego stroika. Przedszkolaki, podczas spotkania poznały różne wyrażenia muzyczne – takie jak: czara głosowa, stroik, ustnik, fajka, drewno hebanowe. Z wielkim zainteresowaniem słuchały gry na instrumencie prezentowanej przez muzyka. Pan Sławek zaimprowizował nam śmiech, sygnał syreny i zagrał Koziołka Matołka. Na zakończenie wszyscy wysłuchali polkę ,,Dziadek” z audycji ,,Lato z radiem”. Dziękujemy panu Sławomirowi Heinrychowskiemu za bardzo ciekawe muzyczne zajęcie oraz Radzie Rodziców naszego Przedszkola za zorganizowanie spotkania.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d271629902kP899725503o2l1/muzyk-saksofonista

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d271640612kP918657978o2l1/spotkanie-z-saksofonist