Jak co roku w maju w naszym przedszkolu odbył się gminny konkurs recytatorski. Tegoroczny pod hasłem ” Wiersze o Polsce” i miał na celu uwrażliwienie na piękno naszej Ojczyzny poprzez utwory literackie. W jury konkursu zasiadły panie: Aldona Janc kierownik Biblioteki Publicznej w Ryczywole,  Anna  Kasperek – członkini Rady Rodziców Przedszkola Publicznego w Ryczywole i Małgorzata Chaupniczak – nauczycielka religii – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ludomach. Uczestnicy w skupieniu i poważnej atmosferze zaprezentowali wybrane wiersze w dwóch kategoriach wiekowych. Po krótkich obradach jury wytypowało laureatów tegorocznego konkursu recytatorskiego.
Dzieci 3 i 4-letnie                                                                     Dzieci 5 i 6, 7 letnie
I miejsce – Lena Piotr                                                          I miejsce – Kornel Kaczmarek
II miejsce – Zosia Jasińska                                                 II miejsce – Mikołaj Nowak
III miejsce – Julia Jurga                                                     III miejsce – Szymon Nojgebauer
Zwycięscy otrzymali atrakcyjne nagrody, książki i gry planszowe, a wszyscy uczestnicy wyróżnienia za udział w konkursie w postaci dyplomów i książek oraz gadżetów Gminy Ryczywół. Nagrody ufundowała Rada Rodziców naszego przedszkola oraz nasza gmina. Dziękujemy sponsorom. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!