23 maja, w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłych gości: przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu oraz przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Ryczywole. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy i wypadku. Dowiedzieliśmy się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.  Największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Dziękujemy przedstawicielom straży, Panom Mateuszowi Kośćiółek, Jackowi Frąszczak i Michałowi Frąszczak, za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka i  wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo.