Nasze przedszkole jak co roku uczestniczyło w inicjatywie organizowanej przez portal Bliżej Przedszkola – V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaka „Sprintem do maratonu”.  Akcja ma propagować zdrowy styl życia i zainteresować sportem najmłodsze pokolenia. Wszystkie grupy wzięły udział w przemarszu na ryczywolski stadion, we wspólnej rozgrzewce i wreszcie kolorowym biegu naszych przedszkolaków. Dzieci były bardzo zmotywowane i wytrwałe. Niektóre obiegły stadion nawet 5 razy. W biegu, dnia 24 maja 2019 wzięło udział 150 dzieci, które w grupach łącznie przebiegły 34 okrążenia naszego stadionu po 400 metrów. Po obliczeniu łączny dystans wszystkich przedszkolaków wyniósł zawrotną wręcz liczbę metrów: 2040000 metrów, a więc 2040 kilometrów.
           Po biegu jak co roku czekał na dzieci zdrowy poczęstunek przygotowany przez rodziców z każdej grupy. Młodzi biegacze chętnie uzupełnili spalone kalorie. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a grupy pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy wspólnego sukcesu!