Tydzień przed wakacjami, nasze przedszkole odwiedził sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji oraz policjanci dzielnicowi gminy Ryczywół  st. sierż. Daniel Mnich oraz sierż. sztab. Piotr Borkowski. Podczas spotkania dzielnicowi omówili zasady bezpiecznego spędzania czasu, zasady ruchu drogowego w zakresie poruszania się na rowerach i pieszo, bezpiecznego podróżowania, ale przede wszystkim – bezpiecznego spędzania czasu w wodzie. Policjanci przekazali dzieciom również kilka wskazówek na temat zabaw z czworonożnymi przyjaciółmi, pokazali jak należy się bronić przed atakiem zwierzęcia oraz poinformowali najmłodszych jak  odpowiednio zwierze powinno być traktowane w domu jak i poza nim. Maluchom przypomniano  najważniejsze numery alarmowe jakimi są 997, 998, 999, 112. Dziękujemy Panom Policjantom za pouczające spotkanie.