Biedroneczki w tym roku szkolnym wybrały się na wycieczkę do Poznania – odwiedziły Palmiarnię i Teatr Animacji.

Głównym celem wycieczki było pogłębienie wiedzy przyrodniczej poprzez bezpośrednią obserwację, oraz zapoznanie dzieci z różnorodnością gatunkową świata roślin, rozbudzanie  zainteresowań teatralnych  dzieci, uczenie  się  kultury  odbioru  sztuki.

Po wizycie w Palmiarni Biedroneczki odwiedziły Teatr Animacji. Dzieci obejrzały spektakl „Nowe szaty króla” w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Przedstawiono historię, która dzieją się tu i teraz, gdy światem mody rządzą wielcy, ekscentryczni kreatorzy-dyktatorzy, gdy pieniądz i czas pracy jest bardziej istotny niż bycie razem, gdy samotność zagłuszana jest przez coraz to nowsze gadżety. Do klasycznej baśni dodano sporą dawkę absurdalnego humoru, oraz jeszcze więcej piosenek. Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Po spektaklu dzieci uczestniczyły w zajęciu edukacyjnym  ‘za kulisami”.