16 września 2019r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia i działania. Inspiracją do powstania kropkowego dnia stała się książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Najważniejszym jego przesłaniem jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent.

Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na początku wszyscy wspólnie obejrzeliśmy filmik edukacyjny z małą Vashti w roli głównej, odśpiewaliśmy wspólnie refren piosenki „Biedroneczki są w kropeczki”, a potem przeszliśmy do sal, aby wykonywać kropkowe zadania. W każdej sali (kropkowej komnacie) czekały na nas zadania: kropkowy twister, kropkowe kodowanie, kropkowa gimnastyka, kropkowa plastyka, kropkowa motoryka mała, kropkowy i geometryczny grupowy plakat, kropkowa matematyka, kropkowe diagramy. Po przejściu wszystkich  kropkowych komnat, spotkaliśmy się wszyscy na przedszkolnym placu zabaw, aby wspólnie poszukać porozrzucanych plastikowych piłeczek i pobawić się przy kropkowej muzyce z chustą animacyjną. Na koniec dnia czekały na nas kropkowe ciasteczka. Ach, co to był za kropkowy, pełen wrażeń dzień:)