30 września obchodziliśmy po raz pierwszy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Wszyscy ten dzień postanowiliśmy przeżyć troszkę inaczej niż zwykle. Naszym celem było dostarczenie w tym dniu wszystkim dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Plany nasze pokrzyżowała, a nawet uniemożliwiła bardzo deszczowa pogoda i nie mogliśmy przeżyć tego dnia na świeżym powietrzu. Jednak dobra zabawa nas nie ominęła. Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Elżbieta Matuszak, witając dzieci i składając najserdeczniejsze życzenia. Swoją obecnością zaszczyciły nas przedstawicielki Urzędu Gminy w Ryczywole, Pani Izabela Serwin i Pani Marta Sammler.  Pani Izabela odczytała życzenia prosto skierowane do nas od Pana Wójta, za co serdecznie dziękujemy. Podczas uroczystej akademii, najmłodsze dzieci przedszkolne zostały przyjęte do grona przedszkolaków, uczęszczających do naszego przedszkola. Dzieci z grup Kotków, Misiów i Biedronek zaśpiewały dla starszych koleżanek i kolegów piosenkę “Jestem sobie przedszkolaczek”. Po występie nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Następnie przystąpiliśmy do świętowania Dnia Przedszkolaka. Odśpiewaliśmy wspólnie “Hymn przedszkolaka” i otrzymaliśmy pamiątkowe medale. Jednak największą atrakcją było wypuszczenie kolorowych balonów napełnionych helem w powietrze. Każdy z nas  wierzył, że odlatujące balony sprawią, iż nasze skrupulatnie spisane marzenia się spełnią. Na koniec uroczystości każda grupa przedszkolna otrzymała tort z logo swojej grupy. Tort był przepyszny. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tak pięknego dla nas dnia. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Przewodniczącej Rady Rodziców, Ilony Lachowicz, za pomysł i dekorację przedszkola. Pracownikom Urzędu Gminy w Ryczywole  za Przybycie i cukierki, agencji reklamowej Advert za wykonanie baneru, Panu Przemysławowi Kledzik za farby, firmie Gżegżółka za dekoracje i Pani Izabeli Baran za pysznego torta.