W naszym przedszkolu dzieci od najmłodszych lat wdrażane są do tolerancji wobec innych ludzi, w tym osób niepełnosprawnych. W tym celu grupę Pszczółek i Zajączków odwiedziła pani Beata Żubrowska, która przybliżyła tą tematykę opowiadając o sobie i przedstawiając zdjęcia. Pani Beata pokazywała dzieciom jak uczyła się radzić sobie z różnymi czynnościami. Dzieci mogły zobaczyć jak nasz gość wykonywał kiedyś zadania, a jak obecnie radzi sobie z podstawowymi czynnościami takimi jak np. obieranie jabłek. Nasz gość pokazał również swoją protezę i omówił jej funkcje. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadania i same również sygnalizowały, że spotkały osoby z różnymi typami niepełnosprawności. Na zakończenie obie grupy podziękowały Pani Beacie za poświęcony czas i za pogłębienie tej problematyki.