W piątek 25 października nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji MEN ,,Szkoła pamięta” Każda grupa przedszkolna w tym dniu wybrała się w wyznaczone miejsce pamięci. Najmłodsze dzieci złożyły hołd stawiając znicze pod obeliskiem w pobliżu Szkoły Podstawowej. Motylki, Biedronki oraz Tygrysi, zapaliły znicze na ryczywolskim rynku pod obeliskiem upamiętniającym śmierć zamordowanych obywateli. Najstarsze przedszkolaki zaniosły znicze na cmentarz, aby oddać cześć i swoją pamięć tym mieszkańcom, którzy zginęli walcząc o wolność ryczywolskiej ziemi. Na cmentarzu pani dyrektor zapaliła znicz na grobie byłej nauczycielki naszego przedszkola. Akcja ,,Szkoła pamięta” – to dla naszych przedszkolaków niezwykle pouczające zajęcia z historii.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d299897038kP978239308o2l1/-szkoa–pamita