Projekt “Jesień” rozpoczął się od tworzenia siatki pytań dotyczącej jesieni, a następnie wykonania gazetki tematycznej. Cała grupa uczestniczyła w spacerze po ogrodzie przedszkolnym, parku i lasie, szukając oznak jesieni. Oglądaliśmy drzewa, krzewy, zbieraliśmy kasztany, żołędzie i liście, które zamieściliśmy w kąciku przyrody. Dzieci słuchały także opowiadań, wierszy, zagadek związanych z jesienią. Poznaliśmy nową piosenkę “Zwierzęta jesienią” i wiemy, jak zwierzęta przygotowują się do nadchodzącej zimy. Klasyfikowaliśmy dary jesieni, przeliczaliśmy, układaliśmy rytmy, dopasowywaliśmy owoce i liście do danych rodzai drzew.  Najwięcej radości sprawiły nam jesienne zabawy sensoryczne.  Sprawdziliśmy sensorycznie kasztany, żołędzie i szyszki. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, czy są twarde, miękkie, a może pachną? Wykonaliśmy wiele prac plastycznych, które można było podziwiać na wystawie w holu  przedszkola.