W czwartek, 31 października Motylki obchodziły  Dzień Dyni. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie, a w naszych strojach dominował kolor pomarańczowy. Wysłuchaliśmy wiersz pt.: „Dynia”  i poznaliśmy wielką różnorodność dyń oraz wzbogaciliśmy wiedzę na ich temat. Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie wzięliśmy udział w  zabawach matematycznych, klasyfikowaliśmy dynie według wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczaliśmy dynie. Ćwiczyliśmy motorykę małą wybierając pomarańczowe pompony za pomocą klamerki. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie oraz slalom dyniowy. Z zapałem zabraliśmy się również do odkrywania “dyniowego wnętrza”. Po przekrojeniu dyni dzieci wydrążały pestki, obserwowały ich wygląd i pozostawiły je do wysuszenia, aby później poznać ich smak. Na zakończenie naszego święta Lenka Krawczak poczęstowała wszystkich dyniowo – pomarańczowymi cukierkami.