Miesiąc październik, w naszej motylkowej grupie, poświęcony był zdrowemu odżywianiu i pięknej złotej jesieni. W sali pojawił się kącik pełen pachnących świeżych warzyw i owoców. Poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak istotne jest jedzenie owoców i warzyw. Porównywaliśmy ich wielkość, kształt, kolor oraz określaliśmy ich położenie względem siebie. Rozpoznawaliśmy warzywa i owoce po ich kształcie oraz po ich smaku i zapachu. Nazywaliśmy warzywa i owoce na przygotowanych wcześniej kartach obrazkowych, dzieliliśmy ich nazwy na sylaby. Oprócz kosztowania świeżych owoców oraz warzyw dzieci dowiedziały się, jak należy je przechowywać,  aby móc z nich korzystać także zimą. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne. Z pomocą mamy Szymona, Pani Malwiny i babci Wiktora Pani Ewy, przygotowaliśmy pyszne i zdrowe soki owocowo – warzywne. Podobnie,jak w ubiegłym roku wybraliśmy się również na ogród do naszego kolegi Arka. Dzięki gościnności Pani Aurelii mogliśmy obejrzeć, jak zmienia się ogród jesienią. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i niespodziankę.