W czwartek , 7 listopada, w grupie KOTKÓW i TYGRYSKÓW dzieci radośnie obchodziły „ Dzień Postaci z Bajek”.

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych wrażeń i przeżyć, niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobraźni.

W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Pojawiły się bajkowe postacie, które przeniosły wszystkich w świat baśni.

Przedszkolaki wzięły udział w quizie, podczas którego wykonywały zadania związane ze znajomością bajek- rozwiązywały zagadki, łowiły rybki, rozpoznawały postacie, wybierały fasolę z kaszy i tytuły bajek, z których pochodzą, karmiły rówieśników piernikami. Były również tańce z kartami .To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości i pozytywnych emocji. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe.