8 listopada jest Europejskim Dniem Zdrowego Jedzenia i Gotowania w związku z tym dzieci poznały podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Dzięki pomocy kilku mam dzieci miały owocową ucztę. Pszczółki na początku dowiedziały się jak należy przygotować szaszłyki z owoców i po krótkiej prezentacji rodzica  dzieci przystąpiły do działania. Pszczółki same swoje owoce zaczęły wbijać na patyk i próbowały swoje kompozycje. Próbowaliśmy nawet przeliczyć ile owoców można zmieścić na patyku i ile wyszło plasterków banana, którego sami mogliśmy pokroić. Posmakowaliśmy również wodę z dodatkiem różnych owoców i przekonaliśmy się, że woda może być przepyszna. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie tak różnorodnych owoców i mamusiom, które towarzyszyły nam w tym dniu. To był bardzo smaczny i pouczający dzień, dzięki któremu nauczyliśmy się czegoś nowego. Mama Antka przygotowała dla nas niespodziankę w postaci doświadczenia, które nawiązywało do tematu z poprzedniego tygodnia. Za pomocą wstrząśniętej wody w butelce i dodaniu do niej podpalonego papieru i odpowiednim wstrząśnięciu powstała chmura. To zjawisko wywarło na każdym duże wrażenie.