W minionym tygodniu odwiedzili nas Pan Wojciech Kaczmarek i Pani Anna Kaczmarek-Gokiert, którzy opowiedzieli nam o zawodzie budowlańca. Pan Wojciech przedstawił nam wiele ciekawych sprzętów, które są potrzebne do jego pracy. Dzieci z zainteresowaniem oglądały różnorodne narzędzia m.in. wyrzynarkę, wkrętarkę, poziomicę i wiele innych. Nasz gość zaprezentował i omówił strój roboczy, który jest potrzebny do pracy w tym zawodzie. Przedszkolaki obejrzały również filmiki i zdjęcia z miejsc pracy. Pan Wojtek wykonywał na naszych oczach karmnik dla ptaków. Pszczółki i Zajączki z zainteresowaniem obserwowały pracę i chętnie pomagały. Następnie wszyscy wyszliśmy na zewnątrz aby obserwować montaż karmnika przy przedszkolu. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i podziękowaliśmy za przybycie i tak ciekawe spotkanie.