W minionym tygodniu grupę Pszczółek i Zajączków odwiedziła pani Barbara Kaczor. Pani Basia w bardzo interesujący sposób przedstawiła dzieciom swoje zawodowe obowiązki – pracę kelnerki w restauracji. Pszczółki i Zajączki z wielkim zaciekawieniem oglądały kartę dań oraz kartę zamówień. Pani Basia zaprezentowała perfekcyjnie nakrycie stołu. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały sposób ułożenia poszczególnych naczyń oraz ich przeznaczenie. Wielką zabawą dla dzieci było też składanie serwetki oraz przenoszenie kubków na antypoślizgowej tacy. Praca pani Basi jest bardzo ciekawa, ponieważ codziennie spotyka innych ludzi, niekiedy nawet ,,sławnych”, znanych przez ogół Polaków. W związku ze swoją pracą, pani Basia spotkała – Magdę Gesler, Macieja Dowbora z rodziną, Mateusza Kuśnierewicza, Kabaret Ani Mru Mru…Podczas spotkania Pszczółki i Zajączki dowiedziały się, jak wygląda strój kelnerski oraz poznały mnóstwo nowych słów. Pani Basia często używa – trybuszon, zapaskę, talerz obiadowy, zakąskowy, deserowy i bulionówkę. Spotkanie z panią Basią było bardzo ciekawe, a Pszczółki i Zajączki będąc w restauracji lub w kawiarni na pewno będą wiedziały jak się zachować i w jaki sposób użyć odpowiednie naczynia i sztućce. Po spotkaniu z panią Basią dzieci próbowały swoich możliwości w ,,Jesiennej kawiarence”, która okazała się super zabawą! Dziękujemy Pani Basiu za tak ciekawe spotkanie.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d304557700kP1076187711o2l1/pani-kelner