22 listopada w naszej sali było bardzo kolorowo. Tego dnia świętowaliśmy Dzień Kredki.  Jak wiadomo kredki od przedszkola, albo wcześniej towarzyszą dzieciom, dzięki nim nasze maluchy odzwierciedlają swoje widzenie otaczającego świata. Nasze święto rozpoczęło się od znanej piosenki Kolorowe kredki, potem przystąpiliśmy do zabawy z  kredkami. Motylki segregowały kredki kolorami,  układały od najmniejszej do największej, liczyły kredki, układały obrazki z kredek. Podczas zabaw nie obyło się bez rysowania kredkami oraz wyklejania swojej kredki krepą. Wiele radości sprawiła nam również gra w kolory z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Uroczystość była okazją również do utrwalenia kolorów przez dzieci. Nagle nasz szary listopadowy dzień  pokolorowaliśmy „na niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na czerwono, na zielono i pomarańczowo”.